Zimná dovolenka

Doprajte si neopakovateľnú zimnú dovolenku so svojou rodinou a blízkymi vo Vysokých Tatrách. Okrem lyžovania a bežkovania môžete využiť rôzne zimné aktivity prípadne zimnú turistiku.

Lyžovanie:
Tatranská Lomnica je najmodernejšie lyžiarske stredisko v ktorom sa nachádza 12 zjazdoviek rôznych obtiažnosti od najvyššie položenej a nestrmšej zjazdovky v Lomnickom sedla až po 6km zjazdoviek najnižšej náročnosti, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Štrbské Pleso je najvyššie položené lyžiarske stredisko s najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Lyžiarom ponúka 9 kilometrov ľahkých a stredné ťažkých zjazdových trati. Starý Smokovec je vhodný pre začiatočníkov a nenáročných lyžiarov. Nachádza sa tam lyžiarska škola pre deti, ktorá ich k tomuto nádhernému športu privedie.

Bežkovanie:
Štrbské Pleso je najväčším areálom pre bežkárov. K dispozícií sú bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5km. Rôzna náročnosť a viacero okruhov poteší ako začiatočníkov, tak aj profesionálov. Strediská Tatranská Lomnica a Starý Smokovec ponúkajú spolu 30 km bežeckých tratí ľahkej a strednej náročnosti.
Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na príjemný bežkársky areál s viac ako 10 km tratí a cyklochodník medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou v zimnom období predstavuje 9 km nenáročnú bežeckú trať.

Zimné aktivity:
Snežne skútre – Starý Smokovec
Funtools – Hrebienok
Snowtubing – Hrebienok
Sánkovanie – Hrebienok
Bobová dráha Tatrabob – Tatranská Lomnica
Tatranská divočina (pre deti) – Skalnaté Pleso
Tatranský dom – Hrebienok

Zimná turistika
Zimnú idylku si vo Vysokých Tatrách môžete vychutnávať nielen na lyžiach. Vo vysokohorskom prostredí je každú zimu vytýčených približne 20 km značkovaných turistických chodníkov, takže aj turisti si svoju zimnú dovolenku v Tatrách užijú plným dúškom.